29 stycznia 2016

Lutowe premiery {cz. 1}

1. Szklany miecz - Victoria Aveyard
Data premiery17 luty 2016
Liczba stron: 560 
ISBN978-83-7515-378-1
Kategoria: Fantastyka/Fantasy/Science Fiction
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Cena okładkowa: 36,90 zł

W kontynuacji bestsellerowej „Czerwonej Królowej” Mare Barrow musi zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę, stawić czoło bezlitosnemu królowi Mavenowi i własnym słabościom.

Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile. Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic – nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych – sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń.
Mare odkrywa, że nie jest jedyną Czerwoną, która posiada umiejętności charakterystyczne dla Srebrnych. Są też inni. Ścigana przez okrutnego króla Mavena wyrusza na wyprawę, aby zrekrutować Czerwono-Srebrnych do armii powstańców gotowych walczyć o wolność. Wielu z nich straci życie, a zdrada stanie się chlebem powszednim. Mare musi też zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę. Czy sama stanie się potworem, którego próbuje pokonać? 

2. Obsesja - Jennifer L. Armentrout 
Data premiery17 luty 2016
Liczba stron
ISBN978-83-8075-075-3
Kategoria: Fantastyka/Fantasy/Science Fiction
Wydawnictwo: Filia
Cena okładkowa: 39,90 zł

Jest arogancki, apodyktyczny i… to facet DLA KTÓREGO MOŻNA UMRZEĆ.
Hunter to bezlitosny zabójca. Ministerstwo Obrony trzyma go w garści, co nie jest do końca złe, ponieważ zabija złych gości. W większości przypadków lubi swoją robotę. 
Do czasu, kiedy trafia mu się zlecenie, jakiego do tej pory nie miał - chronić. 
Serena Cross nie uwierzyła swojej przyjaciółce, że widziała, jak syn potężnego senatora zmienia się w coś... nieludzkiego. Kto by uwierzył?
Ale kiedy staje się świadkiem morderstwa, dokonanego przez obcego, zostaje równocześnie wciągnięta do świata, w którym się morduje by zachować jego sekrety.
Hunter wkrótce złamie wszystkie zasady według których żył, przeciwstawi się swoim mocodawcom, tylko po to by była bezpieczna.
Ale czy to obcy i rząd są największym zagrożeniem?
A może to on sam?

3. Panika - Lauren Oliver
Data premiery: 3 luty 2016
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-7515-385-9
KategoriaLiteratura młodzieżowa
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Cena okładkowa: 36,90 zł

Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko.
Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.
Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia.

Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom.
Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata.
Czy masz odwagę poznać jej historię?

3. Tak słodko - Tammara Webber
Data premiery: ? luty 2016
Liczba stron
ISBN: 978-83-7686-404-4
Kategoria: Literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Jaguar
Cena okładkowa: 34,90 zł

On jest miłością jej życia, chociaż o tym nie wie. Ona  jest jego chwilą wytchnienia w tym wymagającym przetrwania życiu. Był zraniony i dziki, ale potrafił się dostosować. Ona zawsze była posłuszna. Teraz jest niespokojna. Pearl Torres Frank spędzając lato w domu nauczyła się dwóch rzeczy: Boyce Winn jest ucieleśnieniem wszystkiego, od czego powinna trzymać się z dala i wszystkim tym, co sprawia, że chce być blisko. Zbuntowany i głośny. Nie dbający o to, co myślą o nim ludzie. Namiętny. Silny. Niebezpieczny. I jest jeszcze jedna cecha, którą chowa przed wszystkimi, ale nie przed nią: Słodki.

4. Linia serc - Rainbow Rowell
Data premiery: 3 luty 2016
Liczba stron: 384
ISBN978-83-7515-318-7
Kategoria: Literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Otwarte
Cena okładkowa: 34,90 zł

Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami.
Gdy zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, wybiera pracę, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon...

5. Kamień i sól - Victoria Scott

Data premiery: 17 luty 2016
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-7966-018-6
KategoriaFantastyka/Fantasy/Science Fiction
Wydawnictwo: IUVI
Cena okładkowa: 34,90 zł

Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu.
Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim?
Wyścig dobiega końca. Tella ma coraz mniej czasu i jeszcze mniej sił. Na początku było stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden… i tylko jedna osoba może zwyciężyć.
Oszałamiający thriller Kamień i sól Victorii Scott sprawi, że Twój puls przyspieszy!

5 komentarzy:

 1. Pora mi chyba przeczytać "Królową" skoro już kontynuacja się pojawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej nie mogę się doczekać "Paniki". Ciekawi mnie również "Linia serc" :)
  Pozdrawiam, maleficent.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Szklany miecz" już zamówiłam, ale ciekawi mnie też "Panika", bo z tą autorką nigdy nie miałam styczności. Warto by było zapoznać się z Rowell, ale ta książka mnie nie interesuje.
  Buziaki, Idalia :*

  _____________________________________________
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Szklany miecz, Obsesja, Panika <3 Muszę mieć *-*
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Fantastyczne książki

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie muszę przeczytać "Obsesję", "Panikę" "Tak słodko" oraz "Linia serc" <3

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X