01 listopada 2015

Titles Book Tag


Dzisiaj mam dla was wyjątkowo krótki tag, który wyjątkowo mi się spodobał! Oczywiście do tagu nie będę dodawała tylko książek, które przeczytałam, ale dodam i te, które znajdują się w mojej biblioteczce i czekają na przeczytanie. Nie przedłużając zaczynam tag!


1. Najdłuższy tytuł, z jakim kiedykolwiek miałaś styczność.
Chyba jest to najdłuższy tytuł jaki znam! Dokładnie chodzi mi o Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (39 liter!) autorstwa Jonasa Jonassona.
2. Najkrótszy tytuł, z jakim kiedykolwiek miałaś styczność.
W mojej biblioteczce znajduje się naprawdę sporo krótkich tytułów, ale postanowiłam wybrać tylko jeden i będzie to Opal (4 Litery) autorstwa Jennifer L. Armentrout.
3. Tytuł, który w najmniejszym stopniu nie ma nic wspólnego z książką.
Chyba wiele osób zgodzi się ze mną, że taki tytuł to Dziewczyna ognia i cierni autorstwa Rae Carson. Czytając książkę nigdzie się nie dopatrzyłam związku z tytułem.
4. Tytuł, który perfekcyjnie opisuje książkę.
Stwierdziłam, że tytułem, który całkiem dobrze opisuje książkę jest Krąg autorstwa Matsa Strandberga i Sary B. Elfgren. Mogłam również wybrać Szklany tron, ale stwierdziłam, że nie będę się powtarzać :)
5. Najbardziej irytujący tytuł.
Ja chyba nie mam żadnego takiego tytułu, ale specjalnie dla was coś znajdę. Jest! Mam! Znalazłam! Może nie jest to tytuł, który tak bardzo mnie irytuje, ale będzie pasował do tego pytania. Tym tytułem jest Love Rosie. Dlaczego? Dlatego, że tytuł został zmieniony z Na końcu tęczy na Love Rosie! Kto to w ogóle wymyślił?!
6. Zmiksuj wszystkie tytuły razem i stwórz swój tytuł.
No cóż ciężko było wymyślić coś z wybranych przeze mnie tytułów, ale spróbowałam i wyszło to:
Stulatek w kręgu opalu love dziewczyna, nie jest to jakiś wybitnie kreatywny tytuł, ale jest OK. :D 

A do wykonania tego tagu nominuję 

Patty z Truskawkowy blog książkowy!


4 komentarze:

 1. "Dziewczyna ognia i cierni" tiaa... też się zastanawiam dlaczego nie znalazłam odniesienia w książce do tytułu, może w kolejnych częściach wyjaśni.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dziewczyna ognia i cierni" może nie ma nic związanego z tytułem, ale to i tak świetna książka. A wymyślony przez Ciebie tytuł jest niezły... ale ja bym dała coś w tym stylu: "Rosie wyskoczyła przez okno do kręgu ognia, cierni i opalu". W sumie nienajgorzej mi wyszło :D
  U mnie recenzja "Oddychając z trudem"!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, z tobą w 100%, a tak poza tym, to jak będę musiała wymyślić coś kreatywnego z kilku tytułów, będę musiała się z tobą skontaktować! XD

   Usuń
 3. Super TAG, zgadzam się, że "Krąg" świetnie opisuje książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X