17 listopada 2015

Red Rising: Złoty Syn - Pierce Brown [PRZEDPREMIEROWO]

O książce:
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Drageus
Data wydania: 19 listopada 2015
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction
Język: Polski
ISBN: 9788364030680

Opis książki:

Człowiek może stać się potworem, ale żaden potwór nie stanie się człowiekiem.
Darrow au Andromedus, sławny absolwent Instytutu Marsa, wspina się coraz wyżej po szczeblach kariery wśród Złotej Elity. Jego drogę znaczy krew nie tylko wrogów, lecz i przyjaciół. Jednak celem Darrowa nie jest awans i bogactwo. Młodzieniec wypełnia inną misję – próbuje osłabić Złotych tyranów od wewnątrz i obalić ich bezwzględne rządy nad ludzkością. Wydaje się, że jest już blisko osiągnięcia celu, gdy ponosi klęskę. Świat Złotych gardzi przegranymi i spycha ich na dno bez litości. Nie ma tu przyjaźni, lecz tylko sojusze – dawni bracia stają się wrogami, a śmiertelni wrogowie aliantami. Darrow boleśnie się o tym przekona.
Czy uda mu się podnieść? Czy zdoła wypełnić swoją misję? Czy też stanie się potworem jak inni i polubi okrucieństwo, w którym nauczył się żyć?
Moja reakcja
Z ogromną przyjemnością mogę uznać tę powieść za godną polecenia! Z początku myślałam, że drugi tom nie okaże się tak wspaniały, jak pierwszy. Myliłam się. Ogromnie się myliłam! Sądziłam, że w tym tomie nie będzie się działo nic ciekawego... Ale autor pokazał swoje siły w powieści i mnie całkowicie zaskoczył!

Pierwsza część tej wspaniałej trylogii kończy się w takim momencie, że czytelnik nie może doczekać się kolejnego tomu. Oczekiwanie, na każdym z nas wywiera ogromne oburzenie! No, bo jak tak można zostawić fanów, którzy oczekują na tę wspaniałą powieść?!

Pomijając fakt, że książka ma lekko ponad 500 stron, nie zawiedziecie się. Akcja jest wartka, szybka, bardzo dobrze rozwinięta, co sprawia, że przy tej powieści nie sposób się nudzić! Moim zdaniem Pierce Brown, naprawdę nieźle się wykazał pisząc, tak cudowną powieść. Mało która książka zostawia we mnie taki niedosyt po zakończeniu! Chodzi mi o niedosyt w tym dobrym znaczeniu :).


  „Człowiek może stać się potworem, ale żaden potwór nie stanie się człowiekiem”
Ten cytat idealnie pasuje do tej powieści. Tu się tyle dzieje! Zdrady, sojusze, kłamstwa i wiele, wiele więcej! To wszystko znajdziecie tylko w Red Rising: Złoty Syn!
Co jeszcze mogę powiedzieć o tej genialnej powieści? Hmmm... Sama nie wiem, ciężko mi jest opisać coś, co jest, tak świetne. Zwyczajnie brakuje mi słów!
Ciekawostki
 • W powieści wykorzystano wiele fragmentów Iliady Homera oraz Raju utraconego Johna Miltona.
 • Niektóre zwroty w powieści są po łacinie, ale nie martwcie się są one przetłumaczone.
 • Znajdziecie również bardzo wiele nawiązań do mitologi greckiej!

Komu przypadnie do gustu?
Jestem pewna, że powieść spodoba się fanom pierwszej części oraz osobom lubiącym niezłą akcję!

Moja ocena 5/5


Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu Drageus

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Nad czym się jeszcze zastanawiać? Po prostu biegnij do najbliższej księgarni i czytaj! :)

   Usuń
 2. Man w planach ma grudzień zacząć czytać pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X