13 września 2015

Szklany tron - Sarah J. Maas

Opis książki:
Szesnastoletnia Celaena jak wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier, Książę Dorian składa jej ofertę. Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł  królewskiego zabójcy. Jeśli wygra - będzie wolna, jeśli przegra - jej wybawieniem będzie śmierć. Uczestnicy turnieju giną w tajemniczych okolicznościach. Czy Celaena zdoła zdemaskować zabójcę zanim sama stanie się ofiarą?


Na początek może kilka słów o książce. "Szklany tron" oraz "Korona w mroku" dwa prześwietne tomy serii "Szklany tron". Podczas czytania tych prześwietnych powieści, autorka zdążyła załamać mi serce milion razy! Zwłaszcza w drugim tomie, gdzie akcja naprawdę nabrała tempa. Chociaż w tomie pierwszym akcja toczyła się równie szybko. :)
 Obie książki dostałam w prezencie na urodziny, przeczytałam je szybko i bardzo mi się spodobały. Przed ich przeczytaniem czytałam dużo świetnych recenzji na ich temat i jak się okazuje te recenzje są w 100% prawdziwe! Pisząc ten tekst wciąż nie mogę się otrząsnąć po przeczytaniu tych powieści!

Celaena Sardothien- nastoletnia zabójczyni, najlepsza ze wszystkich, praktycznie idealna! Celaena moim zdaniem jest świetna, a historia jej życia jest po prostu wisienką na trocie tego co dzieje się w tych powieściach! Jeżeli chodzi o wątki miłosne były również dopracowane w 100%!  Ten "trójkąt miłosny" miedzy Celaeną, Dorianem a Chaolem! Momenty kiedy bohaterka mówiła sobie, że nie może kochać Doriana, ponieważ jest on Haviliardem lub to, że Chaol nigdy jej nie polubi, bo oboje się nienawidzą. To wszystko było takie piękne.

Miejscami czytelnik ma wrażenie, że znajduje się w centrum akcji książki, to wszystko tak bardzo wciąga! Czasem czytając te powieści nie chciałam z nich wychodzić, wieczorem czytając miałam ten tryb "Jeszcze jeden rozdział i pójdę spać", najczęściej kończyło się na tym, że czytałam do 3:00 nad ranem XD

Po przeczytaniu moje wrażenia były ogromnie zmieszane. Głównie było to spowodowane tym iż w zakończeniu drugiego tomu Chaol zrobił coś co mnie zupełnie załamało! Gorąco polecam przeczytać tą serię.PustaMiska - akcja charytatywna

2 komentarze:

  1. Chyba w końcu pożyczę od znajomego i przeczytam. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wkręciłam się w tę serię i nie mogę się doczekać kolejnych tomów :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X