13 kwietnia 2016

Malfetto Mroczne Piętno - Marie Lu

O książce: 
Liczba stron: 380
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 22 kwietnia 2015
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction 
Język: Polski
ISBN: 978-83-7983-137-1

Opis książki:
Opowieść toczy się w alternatywnej wersji renesansowych Włoch. Przez Europę przechodzi zaraza. Nieliczni chorzy, którzy przeżyli, okazują się być posiadaczami nadnaturalnych mocy. Główna bohaterka, Adelina, to młoda dziewczyna, której sercem zawładnęła ciemność. Przeżyła ona epidemię zarazy, która zostawiła na niej swoje piętno. Okrutny ojciec uważa, że jest ona malfetto - odmieńcem, który niszczy dobre imię rodu i stoi na drodze do bogactwa. Jednak, jak głoszą pogłoski, niektórzy z ocalonych z zarazy mają nie tylko blizny, ale również tajemnicze i potężne dary. Choć ich podobieństwo pozostaje niewyjaśnione, zaczynają być określani jednym mianem - Malfetto.

Moja reakcja
Muszę przyznać, że jest to moje pierwsze spotkanie z Marie Lu i niestety jestem trochę zawiedziona. Czytałam kilka recenzji, w których ta powieść była "wychwalana po niebiosa". W powieści zabrakło mi tego klimatu, którym powinna być opatrzona historia. Brakowało mi tego renesansowego słownictwa! Jest to (jak dla mnie) spory minus.

Dobra, wady wymienione teraz trzeba powiedzieć coś o tej przyjemnej stronie, czyli o plusach powieści. Dużym plusem była bohaterka (choć nie zawsze XD). Adelina nie była jedną z tych bohaterek, które są po prostu idealne, ale miała swoje wady. Miała często odmienne zdanie i była dosyć mściwa. Jak dla mnie jest po prostu inna. Książkę czyta się bardzo szybko. Chociaż ja, jak zwykle miałam z tym problem. :D

Czasami jedynym sposobem na poradzenie sobie z kłopotem jest zrobienie tego, co jest bardzo trudne.

Po przeczytaniu miałam dosyć mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo chcę dowiedzieć się, co było dalej, a z drugiej nie jestem tego pewna. Co ciekawe epilog powieści rozgrywa się w chyba innym królestwie u pewnej księżniczki, która również obdarzona mrocznym piętnem.
Powieść napisana jest bardzo lekko, ale trzeba zauważyć, że pojawiają się w niej nieliczne błędy, np. brak przecinków, zdanie rozpoczęte z małej litery. Czyli takie typowe pomyłki. Muszę przyznać, że lekką fabułę zawdzięczamy tłumaczowi powieści, którym jest Marcin Mortka. 

Ciekawostki
 • Początkowo Adelina miała być postacią poboczną.

Gdzie kupić taniej?
Wersalik.pl ~ 16,84 
Nieprzeczytane.pl ~ 16,85 zł
Dobre-ksiazki.pl ~ 17,74 zł
Poczytaj.pl ~ 18,64 zł
Czytam.pl ~ 10,6 zł
Filmik promujący

Komu przypadnie do gustu?
Lubicie trochę lżejszą fantastykę z bohaterką z mrokiem w sercu? Tak? W takim razie to książka dla was! Sądzę, że może być trochę mniej wciągająca od innych tego typu powieści, ale może wam się spodobać. ;)

Moja ocena 4/5

3 komentarze:

 1. Uwielbiam książkę "Legenda. Rebeliant" tej autorki, więc nie zważając na oceny sięgnę po tą książkę!

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam wiele pozytywnych opinii o tej książce, przede wszystkim odnośnie głównej bohaterki, która podobno jest postacią częściowo negatywną. Mimo to, teraz zaczęły mnie trochę zniechęcać te błędy, tak więc nie wiem czy sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie w kolejce następna do przeczytania, także zobaczymy, zobaczymy. Ciekawa jestem wątku z perspektywy złej postaci.

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X