21 kwietnia 2016

Czas Żniw - Samantha Shannon

O książce: 
Liczba stron: 520
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 6 listopad 2013
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction
Język: Polski
ISBN: 978-83-7924-082-1

Opis książki:
„Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody, podstawowy warunek ich negocjacji z Sajonem. Ludzie oczywiście postrzegają je inaczej. Dla nich są symbolem nieszczęścia. Oznaczają głód. Śmierć. Dlatego nazywają nas kosiarzami. Ponieważ pomagamy prowadzić ludzi na śmierć”.
Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha.
Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, a zarazem jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.
Czas Żniw jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata.

Moja reakcja
Ta powieść to coś naprawdę niezwykłego! Koniecznie musicie ją przeczytać! Nie jestem w stanie wyrzucić z głowy tak genialnej historii! Autorka nieźle się wykazała tworząc bardzo skomplikowany świat. Jestem zdziwiona, że Czas Żniw jest jej pierwszym debiutem. Książka ma wielki potencjał, pokazuje nam wiele ciekawych przypadków, które obecnie dotykają ludzi. Zakochałam się od pierwszej strony.

W powieści bardzo spodobała mi się wizja tego, jak w 2059 roku, wygląda społeczeństwo złożone z ludzi i jasnowidzów. Ta powieść ma w sobie coś oryginalnego. Stwierdzam, iż powieść trafia do elity moich ulubionych. Chociaż początek, wprowadzenie w historię szło mi niezwykle powoli, to reszta książki po prostu mignęła mi w oczach! 

Muszę przyznać, że Czas Żniw jest powieścią trudną. Nie jest to jakaś byle fantastyka, którą czytamy sobie na szybko. Książka ta jest pełna emocji, a bohaterowie dopracowani do ostatniej kreski. Niektóre rzeczy będzie nam ciężko zrozumieć, ale od czego jest słowniczek na samym końcu książki. Ja osobiście zaglądałam tak dosyć rzadko, ale jest on niesamowicie potrzebny, jeżeli czegoś nie wiemy. 

Niestety, ja mam to do siebie, że nigdy nie potrafię dokładnie powiedzieć o tym jak świetna jest książka, więc tu zadanie dla was. Jeżeli interesujecie się przyszłością, odrobiną magii i zaświatami, to właśnie książka dla was. :*

Ciekawostki 
 • W książce znajdziecie plan miasta, rozpiskę jasnowidztwa, słowniczek oraz eteryczną playlistę. 
Gdzie kupić taniej?

Dobre-ksiazki.pl ~ 19,83 zł
Nieprzecztane.pl ~ 19,84 zł
LaBotiga.pl ~ 19,85 zł
Wersalik.pl ~ 20,41 zł
Filmik promujący


Moja ocena 5/5

3 komentarze:

 1. Kolejna książka do przeczytania, lista coraz dłuższa. Skąd ja wezmę na nie wszystkie czas???

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby mi chodzi po głowie, ale nie jest priorytetem. :)

  P.S.
  Zapraszam na konkurs u mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś nowego- inna wizja przyszłości :)
  Okładka nie wygląda zachęcająco, ale twoja recenzja pisze, że jest wręcz przeciwnie, więc czemu nie?
  Pozdrawiam i zapraszam
  http://fanofbooks7.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X