04 listopada 2015

Listopadowe premiery, które mogą cię zainteresować!
Dzisiaj mam dla was coś nowego, czyli listopadowe premiery! W tym cyklu będę wam pokazywała comiesięczne premiery, które mogą was zainteresować! Nie przedłużając zaczynam!

1Emder in the ashes. Imperium ognia - Sabaa Tahir
Data premiery: 4 listopada 2015 Dzisiaj!
Liczba stron: 416
ISBN9788328701199
Kategoria: Fantastyka/Fantasy/Science Fiction
Wydawnictwo: Akurat

Zapierająca dech w piersi historia o honorze, miłości, poświęceniu i walce o wolność, która podbiła serca młodych czytelników już w niemal czterdziestu krajach na całym świecie. Laia należy do kasty Uczonych – w bezwzględnym Imperium tacy jak ona są zepchnięci na margines, stale inwigilowani i prześladowani. Aby ocalić brata oskarżonego o zdradę, dziewczyna wstępuje w szeregi buntowników i wyrusza ze śmiertelnie niebezpieczną misją do gniazda zła: zostaje niewolnicą w Akademii szkolącej najwierniejszych, najbardziej bezwzględnych żołnierzy Imperium. Jednym z nich jest Elias. Choć należy do wyróżniających się studentów , w jego sercu narastają wątpliwości, czy rola okrutnego egzekutora jest rzeczywiście tą, jaką chce odgrywać przez całe dorosłe życie. Przypadkowe spotkanie dwojga młodych ludzi nie tylko całkowicie odmieni ich losy, lecz także wstrząśnie posadami świata, w którym oboje żyją.


2Niezwyciężona. Tom 1. Pojedynek  - Marie Rutkoski

Data premiery: 18 listopada 2015
Liczba stron: 380
ISBN978-83-7229-520-0
Kategoria: Fantastyka/Fantasy/Science Fiction 
Wydawnictwo: Feeria Young


Pierwszy tom emocjonującej trylogii, pełnej zakulisowych szeptów i salonowych zdrad!
Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz…
Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem.
„Pojedynek” to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?

3.  Girl Online. W trasie - Zoe Sugg
Data premiery: 4 listopada 2015  Dzisiaj!
Liczba stron: 338
ISBN9788365315120
Kategoria: Literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Insignis

Powieść przenosi czytelników w świat znany z bestsellerowej książki "Girl Online".
Gwiazdor rocka Noah wyrusza w europejskie tournee. Zamierza zabrać ze sobą Penny, która wprost nie może doczekać się, aż w końcu spędzi ze swoim niesamowitym chłopakiem więcej czasu. Jednak okazuje się, że życie w trasie nie jest spełnieniem marzeń dziewczyny. Wiecznie zajęty Noah boryka się z kłopotliwym kolegą z zespołu oraz przepełnionymi groźbami wiadomościami od zazdrosnych fanek. Penny zaczyna tęsknić z rodziną, Elliotem i swoim blogiem, Girl Online. Czy uda jej się odnaleźć w nowej sytuacji? Czy może straci wszystko w pogoni za wymarzonym latem?


4. Red Rising - Złoty syn - Pierce Brown
Data premiery: 19 listopada 2015
Liczba stron: 432
ISBN978-83-640-3068-0
Kategoria: Fantastyka/Fantasy/Science Fiction
Wydawnictwo: Drageus

Człowiek może stać się potworem, ale żaden potwór nie stanie się człowiekiem.
Sławny absolwent Instytutu Marsa, Darrow au Andromedus pnie się po szczeblach kariery wśród Złotej Elity. Działa bez skrupułów, nie oszczędzając nikogo. Ale jego celem nie jest bogactwo. Pragnie obalić bezwzględne rządy Złotych tyranów, osłabiając ich od środka. Gdy wydaje się, że udało mu się wypełnić misję, ponosi klęskę. Świat Złotych nie ma litości dla przegranych. Darrow przekona się, że na samym dnie dawni wrogowi stają się sojusznikami, a bracia wrogami.
Czy uda mi się dokończyć zadanie? Czy też pogrąży się w okrucieństwie, stając się potworem jak inni?

5Cykl Niezgodna - Veronica Roth
Data premiery: 5 listopada 2015
Liczba stron: ?
ISBN: ?
Kategoria: Fantastyka/Fantasy/Science Fiction
Wydawnictwo: Amber

Cztery powieści najpopularniejszego sfilmowanego cyklu dla młodzieży po raz pierwszy w 1 tomie i twardej oprawie. Społeczeństwo podzielone na frakcje. Kto łączy cechy charakteru kilku, jest „niezgodny” i musi być wyeliminowany? Jak 16-letnia Tris.
6Wieczna więź -  Brodi Ashton

Data premiery: 25 listopada 2015
Liczba stron: 400
ISBN: ?
Kategoria: Fantastyka/Fantasy/Science Fiction
Wydawnictwo: Papierowy księżyc

Nikki Beckett mogła jedynie patrzeć, jak jej chłopak, Jack, poświęca się, by uratować jej życie, na wieczność zajmując jej miejsce w Tunelach Podwieczności. Ten dług powinien być jej. Teraz żyje pożyczonym życiem i nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z poczuciem winy. A każdej nocy Jack pojawia się w jej snach – zagubiony, zdezorientowany i coraz słabszy. Nieważne jak bardzo sięga po jego dłoń, nigdy jej nie znajduje.
Zdesperowana, by znaleźć odpowiedzi, Nikki zwraca się do Cole’a – nieśmiertelnego, który chce uczynić ją swoją królową…i który jest ostatnią osobą skłonną jej pomóc. Nikki jednak porusza jego serce i Cole zgadza się jej pomóc w jedyny sposób, w jaki może: osobiście zabierając ją do Podwieczności.
Nikki, Cole i Max, członek zespołu Cole’a, schodzą do Podwieczności jedynie po to, by przekonać się, że ich podróż będzie o wiele trudniejsza niż oczekiwali… i śmiertelnie groźna. Od Jeziora Krwi i Winy po zwodnicze sztuczki Syren i niepokonane mury ognia i skał, cała trójka znajdzie niejeden powód, by poddać się i zawrócić. Jednak Nikki przysięgła, że nie spocznie, póki nie uratuje Jacka. Nawet, jeśli oznacza to poświęcenie z jej własnej strony.
Źródło: BookGeek
Jak widzicie nie jest w tym miesiącu zbyt wiele premier książkowych. 
Jeżeli coś pominęłam, piszcie w komentarzach jakie książki powinny się znaleźć w premierach na listopad! Wtedy jak uzbiera się dużo propozycji zrobię drugą część premier!


4 komentarze:

 1. Ooo, widzę, że nie ma "Playlist for the dead", a to chyba premiera, na którą czekałam najbardziej... poza tym to chyba najbardziej teraz bym chciała sięgnąć po "Imperium ognia" i "Pojedynek". "Niezgodną" czytałam, a reszta coś do mnie nie przemawia.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno sięgnę po "Imperium ognia" i "Wieczna więź", intrygują mnie opisy :D Chociaż wątpie czy mój portfel to wytrzyma :D
  http://ksiazki-na-polkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się okładka."Niezgodnej" i to ogromne tomiszcze 4w1, ja posiadam cztery osobne tomy. Co do reszty to chyba sięgnę po "Red rising -złoty syn".

  OdpowiedzUsuń
 4. Czaję się na Girl Online,ale emder... też wydaje sie ciekawe :D
  Pozdrawiam, Julka
  karmeloweczytadla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X