02 maja 2017

Zakon Mimów - Samantha Shannon

O książce: 
Liczba stron: 544
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 22 kwietnia 2015
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction 
Język: Polski
ISBN: 978-83-7924-338-9

Opis książki:
Kontynuacja bestsellerowego cyklu!

Zrobili z nas przestępców.
Czas odzyskać, co nasze.

Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Każdy z ocalałych musi się mieć na baczności.

Paige, najbardziej poszukiwana osoba w całym Londynie, pragnie za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o rzekomych wytworach wyobraźni młodej dziewczyny?

Refaici wiedzą, że ich sekret nie jest już bezpieczny. Wyłaniają się z cieni, by wyeliminować zagrożenie. Paige musi się ukrywać. Nie może nikomu zaufać.


Rozpoczyna się polowanie na śniącego wędrowca.
Moja reakcja
Cóż, po samym opisie można by rzecz, iż w tym tomie nie zaznamy nudy. Czy to prawda? Osobiście zgadzam się z tym stwierdzeniem. Akcja tutaj rozstrzygana jest stopniowo, a w trakcie budowane jest ogromne napięcie. Muszę przyznać, że ten tom to poniekąd zabawa w chowanego. Ciągła ucieczka, walka o wolność dla najbliższych jak i reszty jasnowidzów SajLo i to wszystko umieszczone w jakże intrygującym świecie nie tak dalekiej przyszłości! 

Po pierwszym tomie już na początku pokochałam silną, inteligentną i empatyczną bohaterkę jaką jest Paige Mahoney. Tutaj możemy na własne oczy przyjrzeć się zmianom jakie zachodzą w jej codziennym zachowaniu. Dziewczyna z każdym pojedynkiem, walką o nowy Londyn staje się bardziej surowa jak i pełna wątpliwości, lecz jest to wciąż nasza Paige, którą znamy. 

Przyznam, że Samantha Shannon oczarowała mnie swoimi książkami do tego stopnia, iż nie mogę się doczekać momentu, w którym w moich dłoniach pojawi się trzeci tom tej serii. Sądzę, iż autorka jest naprawdę genialną osobą. W wieku lekko ponad dwudziestu lat wykreowała ten jakże magiczny, tajemniczy a zarazem niebezpieczny świat jasnowidzów, ślepców jak i Refaitów. 

Dosłownie wisienką na torcie jest zakończenie tego tomu. To jest właśnie ten moment, kiedy niczego nieświadomy czytelnik myśli, że to już definitywny koniec... A tu nagle autor funduje nam wielkie zaskoczenie, ale o tym przekonacie się czytając. 😉
Ciekawostki

 • W powieści znajdziecie wiele dodatkowych informacji, które są przydatne podczas czytania, są to: słowniczek, plan miasta/dzielnicy, rozpiska jasnowidztwa.
 • W 2012, Samantha Shannon zakwalifikowała się do nagrody The Young Star.
 • Czas Żniw jako debiutancka powieść Samanthy została sprzedana w 21 krajach.

Gdzie kupić taniej?
Nieprzeczytane.pl ~ 20,88 zł
Mestro.pl ~ 19,93 zł
Wersalik.pl ~ 19,22 zł
Filmik promujący

Ogólna ocena 5/5
 Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu SQN

4 komentarze:

 1. Muszę w końcu przeczytać. Już trzeci tom wyszedł,wszyscy zachwalają a ja jeszcze pierwszego nie dorwałam w swoje łapki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszy i już nie mogę się doczekać drugiego :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2017/05/podsumowanie-kwietnia.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo dobrego czytałam o tej serii i muszę się za nią wziąć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Próbowałam z pierwszym tomem i było to spotkanie jednorazowe, dokładnie skończyło sie na 10 stronie. Potem zapoznałam sie z recenzjami i wiem ze jestem w mniejszości bo czytelnikom to dzieło sie podobało :) może spróbuje jeszcze raz. Fajny pomysł na zamieszczenie ciekawostek . Ciekawy blog. Obserwuje i zapraszam do siebie.
  Pozdrawiam

  Czytankanadobranoc.blogspot.ie

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X