19 czerwca 2016

Oblubienice wojny - Helen Bryan

O książce: 
Liczba stron: 408
Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2 czerwca 2016
Kategoria: powieść historyczna
Język: polski
ISBN: 9788328322394

Opis książki:

Nic nie rozerwie więzi przyjaźni i lojalności wykutych w wojennych czasach.
Nic nie zbliża ludzi do siebie tak bardzo jak trudne doświadczenia. Ta stara prawda sprawdza się w przypadku pięciu młodych dziewczyn, które kapryśny los rzucił do małej wioski Crowmarsh Priors, gdzieś w południowo-wschodniej Anglii. Alice, Elsie, Tanni, Evangeline i Frances pochodzą z różnych stron świata i z różnych środowisk. Wspólnie walczą z przeciwnościami losu i ograniczeniami, jakie narzuca im życie w cieniu II wojny światowej. W tej walce wykuwa się ich dozgonna przyjaźń.
Bohaterki stawiają czoła kolejnym trudnościom — niosą pomoc ludziom ewakuowanym z zagrożonego Londynu, przeżywają nocne naloty. Muszą także poradzić sobie z codzienną pracą, która po wyjeździe mężczyzn na front spadła na ich barki. Coraz bardziej angażują się w działania okołowojenne. Przeżywają miłości i frustracje, wiodą je lęk i nadzieja. Kiedy po pięćdziesięciu latach cztery z nich spotykają się ponownie, postanawiają z odwagą spojrzeć w oczy prawdzie sprzed lat i pomścić niewinną śmierć...

Moje reakcja
Już od pewnego czasu miałam ochotę przeczytać książkę związaną z historią. I proszę. W końcu taka znalazła się w moich rękach. Powiem wam, że książka jest warta przeczytania, ponieważ nie jest to zwykła opowieść napakowana suchymi faktami, ale jest to genialna historia opowiedziana z wielu perspektyw. 

Zakochałam się w tej historii już od pierwszych stron. Całość była ściśle powiązana z tym, co działo się podczas II wojny światowej na świecie. Po przeczytaniu książki poczułam pewien niedosyt. Dlaczego? Dlatego, że zapragnęłam dalszego ciągu historii jak wyglądało ich życie, a epilog jest to spotkanie dziewcząt po wielu latach. 

Oblubienice wojny to pierwsza powieść Helen Bryan, a podczas czytania miałam wrażenie, że czytam książkę napisaną przez profesjonalistę. Naprawdę podziwiam autorkę za napisanie świetnie skonstruowanej powieści. Oczywiście autorka zostaje dodana do listy moich ulubionych. 

Powieść spodoba się na pewno osobom, które chcą sobie troszkę doszlifować pewne elementy historii, ale także wszystkim osobom, które lubią historie wojenne. Ale nikogo nie ograniczam. Ta książka naprawdę jest warta uwagi i powinna być promowana w każdy możliwy sposób. :) 
Ciekawostki

 • W powieści jest wiele nawiązań do Polski. 
 • Dzięki tej książce z pewnością odświeżycie sobie najważniejsze wydarzenia z historii.
Gdzie kupić taniej?
MadBooks.pl ~ 24,83 zł
Dobre-książki.pl ~ 23,58 zł
Wersalik.pl ~ 23,61 zł
Moja ocena 5/5

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio 

5 komentarzy:

 1. Zaczęłam czytać i... jestem jak najbardziej na "tak" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. powtórka z historii??...hmm... brzmi interesująco, chyba się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie już czeka w kolejce do przeczytania. Naczytałam się dobrych opinii i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie za bardzo moja tematyka, ale nie mówię ''nie'' :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest stron - kilk!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o tematy wojenne to debeściakiem jest ,,Złodziejka książek" Markusa Zusak
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie:
  http://aven5.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X