09 stycznia 2016

Przegląd końca świata: FEED - Mira Grant

O książce: 
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 7 listopada 2012
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction 
Język: Polski
ISBN: 9788363248376

Opis książki:
„Świt żywych trupów” Romero, „Martwe zło” Raimiego czy „28 dni później” Boyle’a – to co było fikcją, stało się rzeczywistością. Czy wiedza wyniesiona z klasycznych horrorów pomoże ludzkości przetrwać apokalipsę?

Rok 2014. Wynaleźliśmy lek na raka. Pokonaliśmy grypę i przeziębienie. Niestety stworzyliśmy też coś nowego, strasznego, coś, czego nikt nie mógł zatrzymać. Infekcja rozprzestrzeniła się szybko, wirus przejmował kontrolę nad ciałami i umysłami, wydając jedno tylko polecenie: jedz!

Upłynęło ponad 20 lat. Georgia i Shaun Masonowie stają przed życiową szansą — są na tropie mrocznej konspiracji stojącej za wybuchem infekcji. Prawda musi wyjść na jaw, nawet jeśli jest śmiertelna.


Moja reakcja
Sięgając po tę powieść miałam ochotę na napakowaną akcją oraz zombie historią. Jednak kiedy zaczęłam czytać okazało się, że powieść nie jest tak krwawa na jaką wygląda. Oczywiście znajdziemy w niej walkę z epidemiami zombie, ale głównym celem powieści było pokazanie do czego w przyszłości może dojść poprzez głupią bitwę o władzę. Ci, którzy czytali FEED na pewno wiedzą, co mam na myśli. 

Hmmm... Sama nie wiem co napisać o autorce, którą jednocześnie pokochałam jak i znienawidziłam. Pokochałam ją za jej styl pisania, za całą fabułę, za coś nowego. Dlaczego więc ją znienawidziłam? Za zakończenie!!! Jak można to było zrobić 40 stron przed końcem?! JAK?! Po prostu się załamałam... Do tej pory nie mogę dojść do siebie po tej powieści. Nie myślcie sobie, że napiszę wam co się stało! O nie! Sami musicie do tego dojść.

(...) Przełomowe momenty dostrzegamy dopiero wtedy, kiedy już miną.

Jednym i jedynym z minusów powieści jest sporo nowego słownictwa, z początku nie potrafiłam rozczytać niektórych słów, więc czytałam je po swojemu. (Później i tak się poprawiłam XD) Chociaż... W sumie słowo "amplifikacja" nie jest już takie trudne. 
Ciekawostki
 • Autorka od dziecka fascynowała się horrorami, dzięki temu powstała ta powieść.
 • Dla niewtajemniczonych autorka FEED pisze swoje książki pod pseudonimem Mira Grant, jej prawdziwe imię to Seanan McGurie.
Komu przypadnie do gustu?
Powieść może zainteresować bardzo dużo osób. Nie mam pojęcia, dlaczego ta powieść nie jest tak popularna jak moim zdaniem powinna być. Polecam tą książkę wszystkim szukającym czegoś z umiarkowaną ilością akcji.
Gdzie kupić?
Jestem pewna, że wiele osób spotkało się z tym, iż nigdzie nie może znaleźć powieści, którą chciałby przeczytać. Dlatego z pomocą przychodzę ja! Poniżej znajdziecie listę sklepów, gdzie możecie kupić tę powieść w niższych cenach. 
W poszukiwaniu Feed troszkę pogrzebałam i znalazłam tylko jedną ofertę. W tej księgarni książkę możecie kupić za około 20 złotych.

Filmik promujący powieść

Moja ocena 5/5


6 komentarzy:

 1. Przeczytam, z pewnością! Bardzo zachęciłaś mnie tą recenzją, a ja lubię takie klimaty. Mam nadzieję, że spodoba mi się tak bardzo, jak Tobie :*
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję "Tajemnego Ognia"!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że z początku może wydawać się nudna, ale z czasem wszystko się rozwija :)

   Usuń
 2. Tej książki szukam od bardzo dawna nie wiesz może gdzie można ją kupić ? pozdrawiam http://wiktoriaczytarazemzwami.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego, co ostatnio widziałam można ją kupić w księgarni internetowej La Botiga.pl

   Usuń
 3. Właściwie niewiele książek od zombie czytałam, więc czemu nie spróbować :D Słyszałam raczej pozytywne rzeczy o tej książce i pozostałych tomach, jednak nie jest ona jakaś bardzo znana. Jeżeli wpadnie w moje ręce to chętnie ją przeczytam:) Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, a byłam dzisiaj w bibliotece, w której kiedyś widziałam tę powieść :/ Mam nadzieję, że spodoba mi się :D

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X