02 grudnia 2015

Grudniowo - styczniowe premiery

1. Królowa i faworytka - Kiera Cass

Data wydania: 2 grudnia 2015
Liczba stron: ?
Wydawnictwo: Jaguar
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction
Język: Polski
ISBN: 78-83-7686-408-2
Cena okładkowa: 34,90 zł

Królowa i Faworytka ukazują nieznane wydarzenia z życia dwóch ulubionych przez czytelniczki bohaterek Rywalek. Zanim zaczęła się opowieść o Americe Singer, inna dziewczyna przyjechała do pałacu, by rywalizować o rękę innego księcia. W Królowej możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas Eliminacji, dzięki którym została ukochaną przez wszystkich królową. Marlee Tames przybyła do pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany. Faworytka pokazuje sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału Jedynej.

2. Porwana pieśniarka - Danielle L. Jensen
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: ?
Wydawnictwo: Galeria książki
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction
Język: Polski
ISBN: 978-83-64297-67-0
Cena okładkowa: 36,90 zł


Czasami trzeba zrobić coś niewyobrażalnego.
Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.
Z biegiem czasu dzieje się coś niezwykłego – w sercu Cécile kiełkuje uczucie do tajemniczego księcia, z którym została związana ślubem. Dziewczyna poznaje kolejne osoby, nawiązuje przyjaźnie i powoli uzmysławia sobie, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt. A Tristan, jej książę i przyszły król, jest jego tajnym przywódcą.
W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata Cécile przestaje być córką prostego rolnika, staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus, podziemne miasto.
3. Ta dziewczyna - Colleen Hoover
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: W.A.B
Kategoria: Literatura młodzieżowa
Język: Polski
ISBN: 978-83-280-2618-6
Cena okładkowa: 34,99 zł


Colleen Hoover bestsellerową serią Pułapka uczuć podbiła serca milionów czytelników. Ta dziewczyna to trzeci i ostatni tom serii.
Layken i Will biorą w końcu ślub. Ich znajomość pełna była wzlotów i upadków, miłość pomogła im jednak przetrwać wszystkie trudne chwile. Teraz, po ślubie, mają kilka dni dla siebie i mogą cieszyć się wymarzonym „weekendem miodowym”. To dla nich okazja, by powspominać przeszłość. Will woli nie wracać do bolesnych chwil, ale Layken chce wiedzieć wszystko. A przede wszystkim interesuje ją, jak ich historia wyglądała właśnie z jego perspektywy. Will dzieli się z nią więc najskrytszymi myślami i opowiada o swoich uczuciach, nie ukrywając absolutnie niczego…
4. Mordercze - Sara Sheprad
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: Moondrive/otwarte
Kategoria: Literatura młodzieżowa
Język: Polski
ISBN: 978-83-7515-355-2
Cena okładkowa: 36,90 zł


Zawsze będę was obserwować.
A.
Aria, Hanna, Spencer i Emily zostały oskarżone o zabicie Alison i wkrótce mają stanąć przed sądem. Wszyscy są przekonani o ich winie. Tylko one wiedzą, że zostały wrobione. Mają coraz mniej szans na uniknięcie więzienia, bo mordercze intrygi A. wciąż stanowią zagrożenie.
W obliczu nieuchronnego dziewczyny zaczynają postępować nierozsądnie i popełniają błędy. Ale to Emily podejmie najbardziej dramatyczną decyzję, która zmieni życie kłamczuch na zawsze.
5. Królowie przeklęci. Tom III
Data wydania: 11 stycznia 2016
Liczba stron: 592
Wydawnictwo: Moondrive/otwarte
Kategoria: Literatura historyczna
Język: Polski
ISBN: 978-83-7515-369-9
Cena okładkowa: 49,90 zł

„W Królach przeklętych jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami.
Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz Pieśń lodu i ognia, pokochasz Królów przeklętych”.
George R.R. Martin


6. Związani - Emma Chase 
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron:
Wydawnictwo: Filia
Kategoria:
Język: Polski
ISBN: 978-83-8075-064-7
Cena okładkowa: 39,90 zł

Drew i Kate nie mogą się doczekać, by oficjalnie przypieczętować swój związek,

muszą tylko… przetrwać przygotowania weselne.

I to by było jak na razie tyle z premier książkowych, które ukażą się w grudniu oraz styczniu! Mam nadzieję, że nie pominęłam wielu premier których wyczekujecie. ;)

3 komentarze:

  1. Zdecydowanie "Królowie przeklęci"

    OdpowiedzUsuń
  2. Najbardziej czekam na pozycję Colleen Hoover. Moja ulubiona pisarka ever i póki co nikt jej nie przebił. Mam nadzieję, że kolejna książka będzie tak samo świetna jak inne, które przeczytałam ♥

    http://bookstvd.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X