17 października 2015

Krąg - Mats Strandberg & Sara B. Elfgren

O Książce:
Liczba stron: 574
Wydawnictwo: Czarna Owca

Data wydania: 17 października 2012

Kategoria: thriller/sensacja/kryminał

Język: Polski
ISBN: 9788375543971


Opis Książki:
Na pozór zwyczajne miasteczko Engelforts, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Sześć dziewcząt właśnie rozpoczęło naukę w liceum. Nic ich ze sobą nie łączy, każda z nich jest inna. Na początku semestru. Pewnej nocy, gdy na niebie pojawia się czerwony księżyc, dziewczyny spotykają się w parku. Nie wiedzą jak, ani dlaczego się tu znalazły. Odkrywają, że drzemią w nich tajemne moce, a ich życiu zagraża niebezpieczeństwo...
Aby przeżyć, muszą działać wspólnie, tworząc magiczny krąg. Od tej chwili szkoła staje się dla nich sprawą życia i śmierci.

Moja reakcja
Powieść cudna! Już od pierwszego rozdziału poczułam, że książka mi się spodoba. I tak faktycznie było! Zakochałam się w tej powieści tak samo jak w Szklanym tronie, po prostu KOCHAM! Przeczytałam tylko jeden tom, a na resztę mam jeszcze czas. Patrząc na to jak ogromne są kolejne tomy... Mam duuużo czasu.

Akcja powieści rozgrywa się w niewielkim miasteczku o nazwie Engelfors. Każda z dziewcząt nienawidzi tego miejsca i ma ochotę uciec jak najdalej, lecz nie mogą tego zrobić teraz ani w najbliższym czasie. Trzeba przyznać, że autorzy naprawdę się spisali. Całość jest rozwinięta w sposób tak umiejętny, że mówiąc sobie "jeszcze tylko jeden rozdział" oszukujemy się, ponieważ czytamy ich pięć, może sześć, ewentualnie całość.

Powiem wam w tajemnicy, że ubóstwiam książki skandynawskich autorów! Cały klimat... Bajka po prostu! Powieść trzyma w przeogromnym napięciu aż do ostatniej strony. Cała historia krąży wkoło sześciu nastolatek, które posiadają intrygujące zdolności. Znajdziemy tu perspektywę każdego z bohaterów.

Główni bohaterowie albo raczej bohaterki są zupełnie inne. W szkole zupełnie nie zwracają na siebie uwagi, aż do momentu spotkania w starym, zapomnianym parku rozrywki, gdzie wszystko się zmienia... Dziewczyny mające zupełnie niezgodne natury, a jednak muszą połączyć swe siły, aby pokonać zło czekające na nie na każdym kroku.

Która bohaterka przypadła wam do gustu najbardziej? Piszcie!

Moja ocena 5/5
         

2 komentarze:

 1. Seria bardzo mnie ciekawiła, ale z braku funduszy dałam sobie chwilowo spokój. :)
  Teraz jednak planuję się zaopatrzeć :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  Iza z bloga Świat książkomaniaczki
  Niech książki będą z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałam trylogię na urodziny. Był to bardzo niespodziewany prezent, a poza tym nie do końca wiedziałam czego mam się spodziewać po tej serii. Okazało się jednak, że był to strzał w 10!

   Usuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X