17 października 2015

Krąg - Mats Strandberg & Sara B. Elfgren

O Książce:
Liczba stron: 574
Wydawnictwo: Czarna Owca

Data wydania: 17 października 2012

Kategoria: thriller/sensacja/kryminał
Język: Polski
ISBN: 9788375543971


Opis Książki:
Na pozór zwyczajne miasteczko Engelforts, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Sześć dziewcząt właśnie rozpoczęło naukę w liceum. Nic ich ze sobą nie łączy, każda z nich jest inna. Na początku semestru. Pewnej nocy, gdy na niebie pojawia się czerwony księżyc, dziewczyny spotykają się w parku. Nie wiedzą jak, ani dlaczego się tu znalazły. Odkrywają, że drzemią w nich tajemne moce, a ich życiu zagraża niebezpieczeństwo...
Aby przeżyć, muszą działać wspólnie, tworząc magiczny krąg. Od tej chwili szkoła staje się dla nich sprawą życia i śmierci.
Moja reakcja
Powieść cudna! Już od pierwszego rozdziału poczułam, że książka mi się spodoba. I tak faktycznie było! Zakochałam się w tej powieści tak samo jak w Szklany tron, po prostu KOCHAM! Przeczytałam tylko jeden tom, a na resztę mam jeszcze czas. Patrząc na to jak ogromne są kolejne tomy... Mam duuużo czasu.

Akcja powieści rozgrywa się w niewielkim miasteczku o nazwie Engelfors. Każda z dziewcząt nienawidzi tego miejsca i ma ochotę uciec jak najdalej, lecz nie mogą tego zrobić teraz ani w najbliższym czasie. Trzeba przyznać, że autorzy naprawdę się spisali. Całość jest rozwinięta w sposób tak umiejętny, że mówiąc sobie "jeszcze tylko jeden rozdział" oszukujemy się, ponieważ czytamy ich pięć, może sześc ewentualnie całość.

Książka opowiada o 7 nastolatków, z których jeden ginie na samym początku książki już w pierwszym rozdziale! Na pierwszych 10 stronach, więc to chyba nie jest jakiś wielki spoiler. Powieść jest bardzo interesująca,a sami bohaterowie idealnie dopasowani. Oczywiście książka nie jest jedynie opowieścią jednej osoby ale kilku!
Główni bohaterowie albo raczej bohaterki są zupełnie inne. W szkole zupełnie nie zwracają na siebie uwagi, aż do momentu spotkania w starym, zapomnianym parku rozrywki, gdzie wszystko się zmienia...
Dziewczyny mające zupełnie niezgodne natury, a jednak muszą połączyć swe siły, aby pokonać zło czekające na nie na każdym kroku.


Jeżeli przeczytaliście już Krąg na pewno znacie 6 głównych bohaterek! I tu mam pytanie do was, czyli:
Która bohaterka przypadła wam do gustu najbardziej? Mnie zdecydowanie najbardziej spodobała się perspektywa Vanessy, ponieważ była ona taka wyjątkowa, cały czas coś się w niej działo.
Moja ocena 5/5
         

2 komentarze:

 1. Seria bardzo mnie ciekawiła, ale z braku funduszy dałam sobie chwilowo spokój. :)
  Teraz jednak planuję się zaopatrzeć :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  Iza z bloga Świat książkomaniaczki
  Niech książki będą z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałam trylogię na urodziny. Był to bardzo niespodziewany prezent, a poza tym nie do końca wiedziałam czego mam się spodziewać po tej serii. Okazało się jednak, że był to strzał w 10!

   Usuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X