24 października 2015

Ender - Lissa Price


Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 9 września 2015
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction
Język: Polski
ISBN: 9788378854555

Opis książki: Kontynuacja powieści Starter. 
Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki. 
Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…
Moja reakcja
Dzisiaj napiszę dla was kilka słów o książce, na której wyjątkowo się zawiodłam. Tym winowajcą jest Ender. Tej powieści nie mogłam się doczekać, kiedy wyszła byłam przeszczęśliwa. Jednak po przeczytaniu okazało się, że autorka nie postarała się o to, aby rozwinąć fabułę w mniej przewidywalny sposób.

Czytając powieść miałam nadzieję na coś więcej, akcja mogła się potoczyć zupełnie inaczej.
 W tej części serii Callie stała się inna, nie była już tą samą dziewczyną. Chociaż w powieści znajduje się tez jedna "nowa" postać, która jak się okazało może być tym tak zwanym światełkiem w tunelu. Tą postacią jest Hyden, chłopak pragnie pomóc dziewczynie ale również i innym starterom. W pewnym momencie odkrywamy, że chłopak ma pewien sekret... ALE tego dowiecie się dopiero jak przeczytacie! Hyden za wszelką cenę nie chce, aby dziewczyna poznała ten sekret, ponieważ to mogłoby wiele namieszać w życiu obojga młodych ludzi.


Każdy wygląda dużo lepiej, jeśli promieniuje zadowoleniem. Jeżeli wykorzystuje swoją inteligencję i talenty, zamiast przejmować się tym, czy aby w oczach innych jest „śliczny”.
Powiem wam, że książka nie jest jakoś zbytnio zachwycająca w porównaniu z pierwszym tomem. Pierwsza część była po prostu genialna! Zachwycająca! Nieprzewidywalna! Niestety ten tom okazał się totalną porażką...

Czytelnicy, którzy oceniają książkę również po jej okładce jak również treści, powinni być zachwyceni, że książka ukazała się w wydaniu, które wielkością równe jest pierwszej części! Dlaczego? Ponieważ z początku, gdy zobaczyłam, że książkę można zamówić przed premierowo, okazało się, że nie pasuje wymiarami do poprzedniego tomu!

  Moja ocena 2/5

1 komentarz:

  1. Już dużo słyszałam, że czytelnicy zawiedli się na tej książce, więc chyba odpuszczę sobie kontynuację. Nie ma rzeczy, za którą bym w powieściach Price tęskniła, dlatego chyba nie ma co sobie psuć dobrego zdania o stylu pisania autorki :)
    Pozdrawiam i zapraszam na recenzję Fangirl!!!

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X