02 sierpnia 2015

Rywalki - Kiera Cass

Opis Książki:
Dla trzydziestu pięciu dziewcząt eliminacje są szansa ich życia. To dzięki nim maja szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują klasowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie panują głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwab i klejnotów. Celem eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.
Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer.
Dla Ameriki Eliminacja to koszmar. Oznacza konieczność rozstania się z Aspenem-jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie. 
Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być  może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić... 
Źródło: Lubimy Czytać


Akcja rozgrywa się w kraju nazwanym Illéa na cześć Georga Illéi. Na początku wszystko zaczyna się w  domu Ameriki Singer-głównej bohaterki powieści. Następnie przez całą książkę w mieście Angeles miejscu, gdzie mieści się pałac królewski.

America Singer główna bohaterka powieści miejscami zachowuje się bardzo nieodpowiedzialnie i lekkomyślnie, miewa bardzo złe pomysły, które w żadnym stopniu nie przypadają do gustu królowi. Chociaż moim zdaniem America jest bardzo pozytywną bohaterką, która tylko nadaje życia królestwu.
Jak już wiemy z opisu, dziewczyna nie chce zostać żoną księcia ani królową, nawet nie zależy jej na koronie i jak sama twierdzi została wybrana przez przypadek. Twierdzi tak, ponieważ pochodzi z jednej z niższych klas w hierarchii-jest "piątką".

Ja, czytając książkę miałam lekkie wrażenie, że jest ona lekko naciągana, jeżeli kogoś uraziłam, naprawdę przepraszam, ale taki jest po prostu moje zdanie. Chociaż, książkę polecam osobom lubiącym powieści dla młodzieży oraz coś z dystopii :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X