13 maja 2015

Niezgodna - Veronica Roth

O książce: 
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 30 grudnia 2014
Kategoria: fantastyka/fantasy/science fiction 
Język: Polski
ISBN: 9788324153763

Opis książki:
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.

Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany...

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.
 
Ale Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

Kilka słów o fabule

Powieść opowiada o społeczeństwie zbudowanym na ruinach Chicago podzielonym na pięć frakcji. Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą.Podczas krwawej ceremonii porzuca Altruizm, by jako Tris, stać się nieustraszoną. Musi przejść brutalne szkolenia, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, aby przekonać się czy w jej życiu jest miejsce na miłość. Dziewczyna musi ukrywać swoją niezgodność i walczy o przetrwanie. Tym czasem między frakcjami wybucha konflikt, który zmienia całą rzeczywistość Tris. 
 Moja reakcja
Powiem wam, że ta historia bardzo mi się spodobała. Po tę powieść sięgnęłam ze względu na to, że zaczęła stawać się coraz bardziej popularna. Słyszałam o niej naprawdę bardzo dużo dobrego. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ta książka jest prosta, łatwa i przyjemna. 

Muszę się przyznać, że zanim sięgnęłam po powieść, najpierw obejrzałam jej ekranizację. Film bardzo mi się spodobał, chociaż miał niewiele wspólnego z książką.

Komu przypadnie do gustu?
Jestem pewna, że książka spodoba się osobom kochającym fantastykę. Z całą pewnością spodoba się również osobom, które lubią pięke okładki. :)

Moja ocena 5/5


1 komentarz:

  1. pierwsza część najlepsza, ale trzeba przeczytać całą trylogię

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X